Yaprak Porselen Diş Fiyatları

Yaprak Diş Fiyatları

Yaprak diş veya yaprak porselen olarak da tabir edilen laminate veneer fiyatlarının, diğer diş tedavi fiyatlarına nazaran neden daha yüksek olduğu hususu diş hekimlerine sıklıkla sorulur. Her şeyden önce belirtmek gerekir ki, diş tedavilerinde fiyatı belirleyen en önemli iki etken diş hekiminin emeğinin niteliği ve yoğunluğu ile diş tedavisi için kullanılan materyallerinin fiyatlarıdır.

Bu bağlamda, yaprak porselen lamine diş yapımında kullanılan materyalerin özel olması, klinik ve laboratuvar işlemlerinin zor ve hassas olması, dişin hazırlanması, ölçü alınması ve uygulanmasının özel, teknik bilgi ve uzmanlığı gerektirmesi nedeniyle, porselen lamine diş tedavi ücretleri nisbeten daha yüksek olarak değerlendirilebilir. (lamine diş nasıl yapılır?)

  • Diğer kaplama türlerine göre dişler çok daha az kesilmekte bu sayede daha doğal ve estetik görünmektedir.
  • Alt yapısında kendi dişiniz olduğundan ışığı iyi yansıtır. Bu özelliği sayesinde görünüm olarak doğal dişe çok yakın estetik görünüm oluşturulabilir.
  • Hem kullanılan materyel hemde doğal dişinizin diş eti uyumu bozulmadığından ağız kokusu, tat almada farklıklara ve diş eti problemlerine sebebiyet vermez. Porselen dişlerde ise metal zamanla korozyona uğrar ve zamanla problem oluşturur. metal olmayan porselen dişlerde ise laboratuvar aşamasında protezin uyumlandırılması iyi olmazsa zamanla dişlerde renk değişmesi kötü koku ve diş eti problemlerine davetiye çıkarır.
  • Porselen dişlerde görülen bir diğer problemde çekilen diş etleriyle birlikte altyapıdaki metalin diş eti birleşiminde koyu bir çizgi olarak görünmesidir.
  • Lamine dişlerde renk değişimi yaşanmamaktadır. İlk olarak seçilen renk ne ise sürekli aynı renkte dişleriniz kalır.

 

Emax Porselen Fiyatları?

Emax fiyatlarını hekimin başarısı ve tecrübesine paralel olarak değişecektir. Ayrıca kliniğin ne kadar donanımlı olduğu  ve kullanılan ekipmanlarda uygulanan emax kaplamanın kalitesi ve fiyat skalasını belirleyecektir. Tedavi esnasında kullanılan materyal ve laboratuvar aşamalarındaki hassasiyette fiyatı belirleyen önemli faktörlerdendir. Bu saydığımız faktörler fiyatları belirleyeceği gibi bölgesel olarak da fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir. (emax diş kaplama tedavisi)

 

Emax Kaplama Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Rutin diş bakımı Emax kaplamalar için yeterili olmaktadır. Doğru diş fırçalama ve  gargara kullanımına ek olarak diş ipi kullanımı dişlerinizin bakımı için ideal olmaktadır. Daha öncede bahsettiğimiz gibi Emax porselen kaplama diğer kaplamalara göre daha narindir. Özellikle ön dişlerinize yüksek basınç uygulayacak besinleri parçalamakta dikkat edilmesi gerekmektedir.  Bunun dışında senede bir kez diş hekiminize gitmenizi gerekli diş bakımınızı yaptırmanızı tavsiye edebiliriz.