Lamine Diş Tedavisi

Lamine Tedavisi Nedir?

Porselen lamine, lamine diş, yaprak porselen, yaprak diş, porselen laminate veneer olarak da adlandırılan, porselen lamine dişler estetik diş hekimliği uygulamalarının en çok tercih edilenidir.  Porselen lamineler, estetik amaçlı olarak, özellikle ön grup dişlere uygulanabilen çok ince porselen kaplamalardır. İnce olmasından dolayı halk arasında  yaprak diş veya yaprak porselen olarak da adlandırılabilmektedir. (yaprak porselen fiyatları) Yaprak porselen fiyatları doviz kurlarına da bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Tedavinin esası, dişlerin sadece ön yüzeylerinden çok az miktarda malzeme kaldırılarak, üzerinin laminate porselen (laminate veneer) kaplamalar uygulanmak suretiyle mükemmel renk ve doku uyumlu estetik dişler ile kaplanmasıdır. (lamine diş nasıl yapılır?)

Porselen lamine dişler, estetik diş hekimliğine olan talebin artması nedeniyle, bireylerin estetik olmayan ön dişlerinin düzeltilmesi istemiyle diş hekimlerine başvurması sonucu; dental seramiklerin ve yapıştırma teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte ortaya çıkmış, estetik açıdan memnuniyet verici, fonksiyonel, diş ve çevre dokularla uyumlu bir diş tedavisi yöntemidir.