Lamine Diş Fiyatları

Lamine Diş Fiyatları 2019 2020

Lamine diş fiyatları ile diğer porselen kaplama fiyatları arasındaki fark, ham madde ve uygulama tekniklerindeki farklılıklar nedeniyle lamine diş kaplama fiyatları bir miktar daha yüksek olmaktadır.

Akla gelen ilk sorulardan bir tanesi tabi ki bu uygulamanın fiyatının ne kadar olduğudur. Diğer kaplama dişlere nazaran ücretleri biraz daha fazla diyebilirim. (zirkonyum diş fiyatları) Ancak diğer porselen diş kaplamalara göre lamine diş kaplamanın tercih edilmesinin bir çok sebebi vardır. Türkiye'de en düşük lamine diş fiyatı 1000 TL civarında seyretmektedir. Daha düşük fiyatlı lamine diş fiyatları veriliyor olsa da kullanılan bileşenlerin maliyetleri bilindiğinden çok güvenilir bulunmamaktadır. Lamine diş tedavisi yaptırırken sadece fiyat odaklı olmak yanıltıcı olabilir. Bize göre fiyatla birlikte kullanılan bileşenlerin hangi marka olduğu ve hekim tarafından nasıl bir garanti verileceği de çok önemlidir. Fiyatların bu şekilde değişiklik göstermesi kullanılan malzeme kalitesiyle birlikte, zirkonyum kaplama yapılacak hastanın beklentilerine ve çalışmanın yoğunluğuna göre de değişmektedir. Diğer etkenler ise diş hekiminin çalıştığı laboratuvarın lamine diş yapma kapasitesine ve tedavinin kaç seans süreceği gibi nedenlere bağlıdır. (lamine diş avantajları) Lamine kaplamaların doktorlar ve hastalar tarafından daha pahalı olmasına rağmen neden daha çok tercih edildiğini birkaç madde ile açıklayalım.

  • Diğer kaplama türlerine göre dişler çok daha az kesilmekte bu sayede daha doğal ve estetik görünmektedir.
  • Alt yapısında kendi dişiniz olduğundan ışığı iyi yansıtır. Bu özelliği sayesinde görünüm olarak doğal dişe çok yakın estetik görünüm oluşturulabilir.
  • Hem kullanılan materyel hemde doğal dişinizin diş eti uyumu bozulmadığından ağız kokusu, tat almada farklıklara ve diş eti problemlerine sebebiyet vermez. Porselen dişlerde ise metal zamanla korozyona uğrar ve zamanla problem oluşturur. metal olmayan porselen dişlerde ise laboratuvar aşamasında protezin uyumlandırılması iyi olmazsa zamanla dişlerde renk değişmesi kötü koku ve diş eti problemlerine davetiye çıkarır.
  • Porselen dişlerde görülen bir diğer problemde çekilen diş etleriyle birlikte altyapıdaki metalin diş eti birleşiminde koyu bir çizgi olarak görünmesidir.
  • Lamine dişlerde renk değişimi yaşanmamaktadır. İlk olarak seçilen renk ne ise sürekli aynı renkte dişleriniz kalır.